راه خوش عاقبت  
     
 
بشنویم  
جوان ایرانی
 
 
 
 
 
 
 
این هویت ماست
 
 
 
 
 
 
 
کشور جوان
 
 
 
 
 
 
 

عزیزان من، از یاد شهیدان غفلت نکنید..

 

 

 
 
 
چشم باز کن
 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
آقا در دیدار نخبگان، جوانان نخبه را پاره تن کشور دانستند  

علم اگر از فرهنگ صحیح جدا شود، به خطا خواهد افتاد. 

     
 
و توصیه آخر...  
     
 
کدام ویژگی سلمان از او برای هر جوان ایرانی یک الگو می‌سازد؟  

خداوند قول داده برای این افراد کم نگذارد...

     
 
   آقا از چهار ویژگی مؤمنان واقعی می‌گویند  

 

     
 
   

یادم باشه (69) ....

     
 
  رو به راه  
پنجه علم
     
 
  یادداشتک  

همه به‌صرف معجون تابستانی رفاقت، کار و نشاط دعوتید

بزن روشن شی...!

شروع تابستان برای ما معنای خاصی دارد و هرکداممان بر اساس کارهایی که در این فصل انجام می‌دهیم، انتظار خاصی از این فصل داریم. پایان مدارس برای بعضی‌ها بوی شروع شدن کلاس‌های تابستانه را با خود دارد، بعضی‌ها در تابستان کار می‌کنند اما برای عده‌ای خداحافظی با امتحانات و مدرسه یعنی تا نیمه‌شب بازی کردن، خسته شدن از بازی کامپیوتری و پناه بردن به دیدن فیلم، تا لنگ ظهر خوابیدن و درنهایت بی‌برنامه بودن و وقت گذراندن تا شنیدن دوباره زنگ مدرسه‌ها...!

گل طلایی سه امتیازی

از آنجایی که به دلایل واضح و ظاهری، بین ما و کوالا (جانوری که معمولاً روی شاخه درختان خواب است) تفاوت‌های زیادی وجود دارد، بهتر است در مورد خاص خوابیدن و خسته بودن هم تفاوت‌هایی با کوالا داشته و تابستانمان را طور دیگری بگذرانیم. مهم است تکلیف خودمان را با کار کردن در تابستان مشخص کنیم، یعنی دقیقاً بدانیم چرا می‌خواهیم در تابستان سراغ کار برویم.

دست‌به‌کار شوید

این صفحه دایره‌ای ساعت اگر هر تکه‌اش منظم و تقسیم‌بندی شده نباشد، ما را درون خودش حبس می‌کند. برای فرار از گیرکردن در حرکت دایره‌ای زمان تنها راه، پناه بردن به برنامه‌ریزی است.

یکی از بهترین پیشنهادها قطعاً کار در تابستان است. البته اگر تصمیم دارید تعطیلات امسال را بدون سر رفتن حوصله و یا کارهای تکراری بگذرانید، به فکر رقم زدن یکی از خوب‌ترین تجربه‌های نوجوانی‌تان باشید.

دستمان توی جیب خودمان

اگر دوست دارید دستتان توی جیب خودتان باشد و بعد از کار کردن در تابستان پولی به دست بیاورید، باید به فکر کارهایی باشید که بیشتر پول می‌سازند. شاید به نظر برسد اگر نخواهید از خانه بیرون بروید و کار کنید، پول درآوردن کمی سخت باشد. اما اگر از قبل مهارتی دارید، می‌توانید همین‌جا از آن استفاده کنید.

همه‌فن‌حریف شوید

بیشتر مواقع یادگرفتن یک مهارت یا اندوختن یک دانش، اهمیت بیشتری نسبت به درآمد داشتن پیدا می‌کند و یا لااقل همه دوست دارند در کنار پول درآوردن، مهارت خاصی را یاد بگیرند و به تجربه‌شان اضافه شود. کارهای مهارت ساز، یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توان انجام داد. برای داشتن مهارت، اول به دنبال علاقه باشید و سعی کنید در هر زمینه‌ای که جدای از فضای درسی به آن علاقه دارید، کار کنید. شاگردی کردن، دوران پرماجرایی است که می‌تواند تعطیلات تابستان امسال را به یکی از پرخاطره‌ترین دوران زندگی تبدیل کند.

یک تیر و چند نشان

در بعضی کارها، شرایطی به وجود می‌آید که هم می‌توانید در مدت کوتاهی مهارت‌های زیادی را یاد بگیرید و هم به دیگران کمک کرده و مفید باشید. اردوهای جهادی و کارهای خدمت محور، فعالیت‌هایی هستند که با انجام آن‌ها می‌شود با یک تیر، چند نشان زد و برای رشد خودمان و کمک به دیگران فعال بود

یک معجون خوشمزه

تابستان و کار و تلاش و خصوصاً اردوهای جهادی یک معجون خوشمزه‌ از رفاقت، کار و نشاط، به همراه خدمت و یادگیری و البته ارتباط با مردم شهرهای مختلف کشور است که شرایط زندگی متفاوتی دارند. این تابستان داغ خودتان را چند روزی هم شده به‌صرف این معجون دعوت کنید.

تابستان، با کار کردن، تبدیل به شروع فصل جدیدی در زندگی‌مان خواهد شد. می‌توانیم کاری که امسال انتخاب کرده‌ایم را در تابستان‌های آینده نیز دنبال کنیم و بعد از چند سال به یک متخصص واقعی در آن حرفه تبدیل شویم. تخصصی که برای تمام سال‌های آینده زندگی همراه ماست و در هر حالی به دردمان خواهد خورد.

     
 
  احکام   
برای اینکه نماز صبحم قضا نشه می‌تونم نماز شب رو سر شب هم بخونم؟